Dwustronne kasetony to elegancka i sprawdzona forma reklamy zewnętrznej.

Kasetony reklamowe dwustronne, lub tzw. kasetony boczne, są popularnym sposobem reklamy zewnętrznej, które oferują większą powierzchnię reklamową i lepszą widoczność w porównaniu do standardowych kasetonów jednostronnych.

Nie zawsze możliwe jest zastosowanie jednostronnego kasetonu reklamowego w pomieszczeniu lub na elewacji budynku. Ograniczenia przestrzeni, w której chcemy umieścić reklamy są bardzo kłopotliwe dla przedsiębiorcy. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą kasetony reklamowe dwustronne, montowane prostopadle do elewacji za pomocą uchwytów montażowych lub bezpośrednio na elewacji. Na kasetonach dwustronnych można umieścić podwójną ilość treści reklamowej ze względu na większą powierzchnię. Zamontowane powyżej ruchu ulicznego będą doskonale widoczne i wspaniale wywiążą się ze swego zadania.

Dwustronne kasetony reklamowe, tzw. semafory, to także skuteczna forma reklamy świetlnej.

Semafory występują o różnorodnych kształtach zazwyczaj są to proste formy prostokątów i owali, ale zdarzają się też wyjątki, np. w kształcie nieregularnego logo. Mogą także różnić się ze względu na sposób na zamontowanie do ściany. Zawsze wiszą do niej prostopadle, tak by grafika była widoczna z obu stron.

Kasetony reklamowe dwustronne są wyjątkowo elastyczne i mogą być dostosowane do różnych wymiarów i kształtów. Mogą być produkowane w różnych rozmiarach, od małych do bardzo dużych, w zależności od potrzeb i wymagań klienta. Wykonujemy kasetony reklamowe ze sprawdzonych i wytrzymałych materiałów wysokiej jakości, takich jak dibond, plexi czy aluminium, dzięki czemu nasze produkty reklamowe ​​są odporne na warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, deszcz, śnieg czy słońce.

Kasetony dwustronne czy kasetony jednostronne – które wybrać?

Kasetony jednostronne są tańsze i łatwiejsze w produkcji i montażu, ale są mniej skuteczne w przyciąganiu uwagi z obu stron. Kasetony dwustronne charakteryzują się znacznie lepszą widocznością. Kasetony dwustronne oferują większą skuteczność reklamową, ale są droższe i bardziej wymagające w montażu. Mogą zwiększać rozpoznawalność marki oraz zwiększać ruch i sprzedaż w firmie. Kasetony reklamowe dwustronne są z reguły większe, a grafika, logo i tekst jest widoczny z obu stron. To czyni je idealnymi do umieszczania na budynkach, przy drogach czy skrzyżowaniach, gdzie ruch samochodowy jest duży.

  • Większa powierzchnia reklamowa i skuteczność w porównaniu z kasetonami jednostronnym
  • Mocna i stabilna konstrukcja – kasetony dwustronne są zwykle bardziej wytrzymałe, ponieważ mają większą grubość i są wykonane z lepszych materiałów. Kasetony jednostronne są zazwyczaj cieńsze i mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne.
  • Możliwość zastosowania technologii elastycznego lica
  • Możliwość zastosowania grafiki wypukłej

Jesteśmy specjalistami z zakresu projektowania, produkcji i montażu kasetonów reklamowych.

Jako producent nośników reklamy zawsze stawiamy na najwyższą jakość naszych produktów i stosujemy najbardziej wytrzymałe komponenty. Kasetony dwustronne wykonujemy w kształcie prostokąta, kwadratu, koła, elipsy oraz w niestandardowych kształtach zaproponowanych przez naszych klientów. Oferujemy profesjonalną pomoc w przygotowaniu projektu graficznego oraz montaż i serwis kasetonów reklamowych na terenie całej Polski.

Kasetony reklamowe dwustronne to skuteczna forma reklamy stosowana przede wszystkim na zewnątrz.

Kasetony reklamowe dwustronne są bardzo skutecznym narzędziem reklamy zewnętrznej, która przyciąga uwagę. Oferują większą przestrzeń reklamową i więcej miejsca na przekazanie informacji lub wykorzystanie większego graficznego projektu.

Na kasetonach dwustronnych treści informujące o produkcie lub firmie, takie identyfikacja wizualna, logo, tekst czy grafika, umieszczone są z dwóch stron. Przechodnie zbliżający się do kasetonu z różnych kierunków mogą bez problemów odczytać treści na nim zawarte. Jeżeli kaseton umieszczony jest prostopadle do ściany, osoba zbliżająca się do niego ma więcej czasu na zapoznanie się z jego treścią. W przypadku kasetonów umieszczanych płasko na elewacji budynku, aby odczytać treści na nim zawarte trzeba się na chwilę zatrzymać. Prostopadły montaż kasetonów ma pozytywny wpływ na zapamiętanie reklamy przez przechodniów.

Kasetony reklamowe dwustronne – specyfikacja techniczna.

Zewnętrzne kasetony dwustronne muszą być odporne na silne podmuchy wiatru. Dlatego ich konstrukcja musi być mocna i stabilna zapewniająca ponadto pewne i trwałe mocowanie do ściany budynku. Bardzo dobrą sztywność oraz lekkość konstrukcji gwarantuje rama kasetonu wykonana z profili aluminiowych, którą malujemy na kolory z palety RAL. W takim wykonaniu lica kasetonów wykonujemy z plexi lub płyt dibondu. Stosując dibond na wykonanie lica kasetonu istnieje możliwość zastosowania atrakcyjnie wyglądającej grafiki wypukłej wykończonej bezbarwną plexi lub kolorową folią. W kasetonach dwustronnych o dużych wymiarach stosujemy technologię elastycznego lica.

Dwustronne kasetony wykonane z proponowanych przez nas materiałów są trwałe i eleganckie. Oświetlane przez profesjonalne moduły LED skutecznie reklamują usługi lub produkty. Moduły LED umożliwiają odpowiednie wyeksponowanie treści reklamowych zawartych na powierzchni kasetonu przy niewielkim poborze energii elektrycznej.