Produkujemy litery i napisy LED ze świecącym tyłem, które tworzą unikalny efekt świetlny.

Litery podświetlane od tyłu z tzw. efektem „echo” lub „halo” to bardzo nowoczesny i atrakcyjny format reklamy świetlnej oraz element wystroju wnętrz.

Litery i napisy reklamowe z efektem echo to litery ze świecącym tyłem (lub podświetlane od tyłu) – front nie jest podświetlany, a światło pada na ścianę, co tworzy bardzo unikalny i estetyczny efekt. Litery z oświetleniem skierowanym na ścianę są atrakcyjną i bardzo popularną formą reklamy. Są wspaniałą alternatywą dla podświetlanych, przestrzennych liter 3D. Litery z efektem echo/halo są lekkie i bardzo łatwe w montażu. Umieszczone na tle rozproszonego światła tworzą wspaniały efekt wizualny.

Podświetlane litery z efektem echo to bardzo atrakcyjny styl prezentowania treści reklamowych oraz identyfikacji wizualnej firmy.

Do produkcji podświetlanych napisów z efektem echo wykorzystujemy zarówno litery płaskie (dwuwymiarowe) jak i przestrzenne (blokowe, 3D). Korzystamy z nowoczesnego systemu oświetlenia LED, które jest nie tylko energooszczędne, ale umożliwia także podświetlenie reklamy w dowolnych kolorach.

Litery z efektem echo/halo, podobnie jak inne modele reklamy świetlnej, np. standardowe litery blokowe, napisy przestrzenne i loga 3D, znajdują zastosowanie zarówno w reklamie zewnętrznej, jak i reklamie wewnętrznej jako elementy systemu identyfikacji wizualnej, a także jako element wystroju i dekoracji wnętrz. Oto najważniejsze zalety podświetlanych liter:

  • Widoczność i skuteczność – dzięki podświetleniu litery i napisy są dobrze widoczne zarówno w dzień, jak i w nocy, co zwiększa ich skuteczność w przyciąganiu uwagi.
  • Trwałość – litery echo/halo są wykonane z trwałych materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne, co sprawia, że można z nich korzystać przez długi czas.
  • Elastyczność w projektowaniu – litery echo/halo mogą być wykonane w dowolnych kształtach, kolorach i rozmiarach, co pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb klienta.
  • Łatwy montaż – litery echo/halo są łatwe w montażu i można je szybko i sprawnie przymocować na elewacji budynku lub fasadzie sklepu.
  • Personalizacja –  litery echo/halo można personalizować poprzez dodanie logo lub hasła reklamowego, co zwiększa ich skuteczność i zapada w pamięci odbiorców.

Podświetlane napisy i loga reklamowe. Jak wygląda produkcja liter?

Posiadamy własne zaplecze produkcyjne, dzięki czemu realizujemy nawet najbardziej zaawansowane zlecena całościowo we własnym zakresie. Litery blokowe, napisy przestrzenne i loga 3D wykonujemy z materiałów o wysokiej jakości, takich jak aluminium, plexi, PCV czy drewno, dzięki czemu są bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Świecące litery i napisy wykonujemy w kilku technologiach, które zależne są od ich wielkości oraz kolorystyki. Mniejsze litery i logotypy z przeznaczeniem do wnętrz zazwyczaj wykonujemy z PCV o grubości 19 mm lub sklejki z pomalowanymi bokami. Lica liter dodatkowo uszlachetniamy za pomocą plexi lub dibondu.

Podświetlane litery i napisy o większych wymiarach z przeznaczeniem na zewnątrz budynków wykonujemy w technologii liter blokowych o bokach z profili aluminiowych i licem z dibondu lub plexi. Zastosowanie plexi na lico umożliwia oświetlenie litery z przodu.

Tył liter wykonywany jest z bezbarwnego poliwęglanu litego o grubości 8 mm, co umożliwia wydobywanie się równomiernie rozproszonego światła, które pada na ścianę za umieszczoną tam literą. Materiały wysokiej jakości wykorzystywane do produkcji liter w znaczący sposób wydłużają okres użytkowania reklamy i pozwalają cieszyć się nią zarówno w dzień jak i w nocy.

Specjalizujemy się w produkcji nośników reklamy wizualnej, przestrzennej i świetlnej.

Jesteśmy producentem reklamy z wieloletnim doświadczeniem i wykwalifikowanym personelem. Posiadamy własny park maszynowy oraz zaplecze produkcyjne. W zakresie reklamy przestrzennej i reklamy świetlnej posiadamy bogatą ofertę produktów: litery blokowe, podświetlane napisy i logo, kasetony świetlne, świecące tablice adresowe i szyldy reklamowe. Służymy także wsparciem technicznym i pomocą w zakresie fachowego doradztwa odnośnie materiałów i wyboru najkorzystniejszego rozwiązania. Zachęcamy do skontaktowania się w celu otrzymania wyceny i nawiązania współpracy. Jesteśmy zlokalizowani na śląsku, ale oferujemy projektowanie, wykonanie, transport oraz montaż na terenie całej Polski.

Czym różnią się litery podświetlane z efektem echo/halo od standardowych liter przestrzennych?

Litery echo/halo są jednym z rodzajów liter podświetlanych, ale różnią się przede wszystkim sposobem podświetlenia, który daje bardziej atrakcyjny efekt świetlny i w rezultacie wyróżnia je spośród tradycyjnych rodzajów liter blokowych i przestrzennych podświetlanych standardowo.

Litery echo/halo to rodzaj liter podświetlanych, jednak istnieją istotne różnice między nimi.  Standardowe litery podświetlane zwykle są wykonane z plexi lub innych materiałów, które są przepuszczalne dla światła, a podświetlenie znajduje się z wewnątrz lub z przodu litery, co pozwala na uzyskanie jednolitego oświetlenia.

Litery echo/halo są bardziej nowoczesnym i efektownym rozwiązaniem niż standardowe litery blokowe lub przestrzenne.

Natomiast litery echo/halo są wykonane z metalu lub innych materiałów, które nie przepuszczają światła, a podświetlenie LED umieszczone jest z tyłu litery i skierowane na ścianę, co pozwala na uzyskanie efektu podświetlenia obrysu litery, czyli tzw. efektu halo. Typowe litery podświetlane zwykle mają jednolite oświetlenie, które pochodzi z wewnątrz litery, podczas gdy litery echo/halo mają podświetlenie z tyłu, co pozwala na uzyskanie efektu podświetlenia obrysu litery. Zastosowanie materiałów nieprzebijających światła takich jak aluminium, drewno lub PCV daje także większe możliwości w projektowaniu i dostosowaniu do indywidualnych potrzeb klienta.

Montowanie liter podświetlanych.

Litery i napisy podświetlane oferują możliwość estetycznego montażu na niemal dowolnej powierzchni, niezależnie od rozmiaru i kształtu. Wykonane litery echo/halo montujemy najczęściej na dwa sposoby: bezpośrednio do ściany lub elewacji za pomocą dystansów lub do podstawki wykonanej z dibondu.

Oświetlenie LED liter i napisów przestrzennych.

Litery podświetlane są wysokiej jakości modułami LED dającymi intensywny strumień światła, który doskonale wyróżnia litery na tle ściany. W instalacji oświetleniowej stosujemy profesjonalne zasilacze o wysokim stopniu ochrony IP68 oraz wyłączniki zmierzchowe, które automatycznie włączają i wyłączają oświetlenie.